OYUN GELİŞTİRİCİLERİ
TÜRKİYE'DE ÇOK ŞANSLI!

Türkiye, her geçen gün sayısı artan devlet destekleri ile oyun sektörünü desteklemeye devam ediyor. Bireysel geliştiricilerden öğrencilere, start-up’lardan KOBİ’lere kadar herkes devlet destekleri sayesinde hayallerindeki projeleri gerçeğe dönüştürüyor.

DESTEKLERLE DAHA DA
BÜYÜK PROJELERE!

Üzerinde aylardır düşündüğünüz oyunuzu geliştirirken gelecekte milyonlarca kişi tarafından oynanmasını hayal ediyorsunuz, değil mi? Bir yandan da kafanızı türlü türlü sorular karıştırıyor. Gerekli ekipmanı nasıl satın alacağınızı, pazarlamasına nasıl bütçe ayıracağınızı, ekibe bir kişi daha gerekse bunu nasıl karşılayacağınızı… Türkiye bu konuda oyun geliştiricilerine ihtiyaçlarına göre birçok destekle projelerini gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Türlerine göre geri ödemeli veya geri ödemesiz olarak projenin geliştirilmesinden yayınlanmasına kadarki süreci kapsayan bu destekler, çalışan kişi maaşları, malzeme desteği ve yerelleştirme ve pazarlama masraflarına kadar oyun geliştiricilerine büyük kolaylıklar sağlıyor.

NERELERDEYİZ ?

17-21 Ağustos 2016
284.000 metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük oyun fuarı olan Gamescom, bu yıl 17-21 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek. Türkiye’nin bu yıl partner ülke olduğu etkinlikte, ülke standı tüm dünyadan profesyonelleri karşılayacak. Devlet destekleri sayesinde bu yıl Tüm Türkiye standı katılımcıları %70 devlet desteği ve ücretsiz olarak Gamescom’a katılıyorlar.


Haziran 2017
2-5 Haziran tarihlerinde Ankara, Congresium’da ikincisi düzenlenen E-Game Show bu yıl “"Yaşamın Sırrı Oyunda Gizli" mottosuyla yola çıkarak oyunseverleri ağırlayan fuar, 2017 yılı için yine Congresium’da gerçekleşecek..


2 - 5 Şubat 2017
Geçtiğimiz yıl Şubat ayında İstanbul Kongre Merkezi’nde birincisi düzenlenen Gaming Istanbul, bu yıl da 2-5 Şubat tarihlerinde yine İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bir gün öncesinde Geliştirici Konferansları’nın gerçekleşeceği fuar boyunca bağımsız oyun geliştiricileri için de ücretsiz stand desteği sağlanacak. Gaming İstanbul sadece oyun severleri değil, dünyanın dört bir yanından gelen sektörün profesyonellerini de kariyer alanındaki sunumları ve B2B alanındaki toplantı odalarıyla bir araya getiriyor.


MERKEZLER VE DERNEKLER

START-UP CENNETİ İSTANBUL

Hem jeopolitik konumuyla Avrupa ve Asya’yı kültüründe sentezleyen hem de sunduğu imkanlarla Türkiye’nin ekonomik, kültürel ve sosyal hayat olarak en önemli kenti olan İstanbul, Start-Up’lar için büyük önem taşıyor. 79 milyonluk nüfusun 14 milyonunu topraklarında ağırlıyor ve kilometre başına 2.622 kişi ile dünyanın en büyük metropolitanlarından biri olarak göze çarpıyor. Türkiye’de 2015 yılında üretilen ürün ve hizmetler 720 milyar dolar olmakla beraber bu üretimin %25’i Istanbul’da gerçekleşmiştir.